Grupa Sadownicza"Owoc Sandomierski" Sp. z o.o.

POLSKI

O nas

Grupa Sadownicza "Owoc Sandomierski" Sp. z o.o. to największa grupa producentów w rejonie Sandomierza. Od roku 2010 łączy doświadczonych sadowników, którzy żyją i pracują z rodzinami w sadach położonych w najczystszym regionie Unii Europejskiej - historycznym regionie Sandomierza.

Pierwsze sady jabłoniowe w rejonie Sandomierza zostały wprowadzone przez cystersów w XII wieku i od tego czasu tradycja uprawy jabłek trwa nieprzerwanie. Jabłonie dobrze rosną na żyznych glebach aluwialnych Wisły i na glebach lessowych wzgórz Wyżyny Sandomierskiej. Region charakteryzuje się także specyficznym mikroklimatem z najdłuższym w Polsce sezonem wegetacyjnym. Dzięki tym czynnikom możemy produkować z minimalnym stosowaniem pestycydów i nawozów.

Dziś Sandomierz jest regionem bez wątpienia jednym z najbardziej nowoczesnych wśród obszarów sadowniczych w Polsce.

Grupa Sadownicza „Owoc Sandomierski” Sp. z o.o. jest znaczącym producentem nie tylko jabłek, ale także owoców pestkowych i czarnej porzeczki. Od 2013 roku produkujemy również naturalnie mętny sok jabłkowy NFC (nie z koncentratu).

Gwarantujemy:

- wysoką jakość owoców

- najzdrowsze owoce w Unii Europejskiej

- szeroki asortyment odmian

- konfekcjonowanie zgodnie z życzeniem Klienta – opakowania kartonowe, foliowe, drewniane

- terminowe dostawy przez cały rok

W tej chwili grupa liczy 118 członków pracujących na około 950 ha sadów położonych w gminach Obrazów, Koprzywnica, Samborzec, Dwikozy i Sandomierz. Średnia powierzchnia każdego gospodarstwa to ok. 8,5 ha, co pozwala na produkcję owoców zgodnie z zastosowaniem nowoczesnej technologii, w tym GLOBAL G.A.P. i Integrowanej Produkcji.

Jabłka przechowywane w komorach ULO i CA , a następnie sortowane za pomocą nowoczesnej linii do sortowania, pakowania, mycia, pakowania i paletyzacji.

Polskie jabłka spod Sandomierza są już od dawna cenione i poszukiwane na rynku polskim, europejskim i w krajach Północnej Afryki.

Serdecznie zapraszamy do współpracy nowych odbiorców z całego świata.

Fullscreen

Owocsandomierski© 2013 Prawa zastrzeżone